Strom splněných přání


Do konce zbývá:
 Sponzoři   Hospodaření   Reakce  Portál Milevsko - informační portál města
je dlouho a v mnoha místech u nás a ve světě pořádaná charitativní akce. Jejím cílem je obdarovat potřebné děti vánočním dárkem. Je to možné učinit anonymně nebo se hrdě přihlásit a my všechny dárce rádi zveřejníme na našich webových stránkách. Je na nich i naše moto, které nás k této akci navedlo: Ve snaze rozšiřovat ideály Járy Cimrmana pomáhá CML nižším, kratším a pomalejším nebo alespoň překáží vyšším, delším a rychlejším.

(použity formulace ze stránek „šestka“)  
Po loňských výborných zkušenostech, kdy hned v okamžiku vyhlášení byla všechna přáníčka rozebrána, bylo jasné, že sdružení CML ve spolupráci s radnicí města Milevska tuto akci uspořádá opět. Je určena pro předem vybrané děti, jejichž životní situace nebo finanční možnosti jejich rodičů dávají předpoklad, že pod vánočním stromkem nenaleznou toužený dárek. Pro děti z dětského domova Zvíkovské Podhradí a azylového domova sv. Anežky ve Veselíčku.

Jak se můžete na akci podílet:
Děti si „napíší ježíškovi“ a jejich přáníčka jsou pověšena na vánoční stromeček na radnici, kde si je mohou vyzvednout občané, firmy nebo instituce. Po pořízení tento dárek zabalený předají se jménem obdarovaného dítěte do 17.12.2017 do podatelny radnice a my je potom předáme dětem.

Druhá možnost je poukázat do 17.12.2017 jakoukoli částku na transparentní účet č. 107-5897850247/0100 sdružení CML a my vybrané peníze beze zbytku na tento účel použijeme. Kontrola je možná na http://www.komercnibanka/transparentniucty. Bližší informace na tel. 775 369 012.

Další možnost pro dárce ze širšího okolí je vybrat si dárek ze seznamu a do 26.11.2017 to oznámit na tentýž telefon č. 775 369 012 panu Kortanovi nebo na telefon č. 607 918 527 panu Pavlíkovi.

Poslední, a také ne nový způsob jak dětem vánoce zpříjemnit, je vhodit nějakou korunu do pokladniček, které jsme za tím účelem umístili v budově radnice v Sažinově ulici, na vrátnici GŘ ZVVZ, u recepce polikliniky, v prodejně potravin Vzor a supermarketu Billa. Sbírku máme povolenou rozhodnutím správního odboru Jihočeského kraje a každoročně je kontrolována. Za zbytek peněz z účtu a sbírky nakoupíme společné dárky pro děti hry, sportovní vybavení a nějaké vánoční dobroty.

Z našeho pohledu ani není nutné, aby dárek byl zcela nový, v původním obalu a nebo přesně ten vytoužený. Jde přece o to někoho obdarovat. Nabízí se možnost hraček již odložených nebo využití např. nákupu v bazaru nebo na www.mimibazar.cz (ve vyhledávání zadat "od všech inzerentů") a i např. www.bazos.cz.

Chceme touto cestou požádat sympatizující občany, aby nám pomohli na vánoce zažehnout ohníčky i v očích dětí, kterým osud nebo i rodiče hned na startu do života podtrhli stoličku a nutí je obtížně se probíjet. Splnit přání je dárek darovaný v tomto případě alespoň třikrát. Děti nejen že budou mít velkou radost, ale zároveň to může být krůčkem k posílení jejich důvěry ve svět, který na ně hned od začátku nebyl zrovna přívětivý. A do třetice, ale ne v poslední řadě, tímto krásným počinem pohladíte i svoji duši. Předem děkujeme jménem dětí i organizátorů všem, kteří se k nám připojí a pomohou nám v tom, co by mělo být cílem všech slušných lidí:

Udělat tento svět zase alespoň trochu lepší.

 
Občanské sdružení CML
M i l e v s k o