Strom splněných přání


Do konce zbývá:
 Sponzoři   Hospodaření   Reakce  Portál Milevsko - informační portál města
 
je dlouho a v mnoha místech u nás a ve světě pořádaná charitativní akce. Jejím cílem je obdarovat potřebné děti vánočním dárkem. Je to možné učinit anonymně nebo se hrdě přihlásit a my všechny dárce rádi zveřejníme na našich webových stránkách. Je na nich i naše moto, které nás k této akci navedlo: Ve snaze rozšiřovat ideály Járy Cimrmana pomáhá CML nižším, kratším a pomalejším nebo alespoň překáží vyšším, delším a rychlejším.

(použity formulace ze stránek „šestka“)  
Po loňských výborných zkušenostech, kdy hned v okamžiku vyhlášení byla všechna přáníčka rozebrána, bylo jasné, že sdružení CML tuto akci uspořádá opět. Je určena pro předem vybrané děti, jejichž životní situace nebo finanční možnosti jejich rodičů dávají předpoklad, že pod vánočním stromkem nenaleznou toužený dárek. Pro děti z dětského domova Zvíkovské Podhradí a azylového domova sv. Anežky ve Veselíčku.

Jak se můžete na akci podílet:
Děti si „napíší ježíškovi“ a jejich přáníčka budou uveřejněna na této stránce pod odkazem Seznam dárků o něž si děti napsaly. Po pořízení tento dárek zabalený předáte se jménem obdarovaného dítěte do 17.12.2018 do Darovny v Riegrově ul. č.214 v Milevsku (vchod do vinotéky Pod Farou, po schodech nahoru nad nonstop hernou Oplympia). Příjem dárků je v době 9-12:30, 13-17:00 (Po,St) nebo se se mnou domluvit přes mailovou adresu cml2012@seznam.cz či přes Facebook nebo na telefonu 775 369 012.

Z našeho pohledu ani není nutné, aby dárek byl zcela nový, v původním obalu a nebo přesně ten vytoužený. Jde přece o to někoho obdarovat. Nabízí se možnost hraček již odložených nebo využití např. nákupu v bazaru nebo na www.mimibazar.cz (ve vyhledávání zadat "od všech inzerentů") a i např. www.bazos.cz.

Chceme touto cestou požádat sympatizující občany, aby nám pomohli na vánoce zažehnout ohníčky i v očích dětí, kterým osud nebo i rodiče hned na startu do života podtrhli stoličku a nutí je obtížně se probíjet. Splnit přání je dárek darovaný v tomto případě alespoň třikrát. Děti nejen že budou mít velkou radost, ale zároveň to může být krůčkem k posílení jejich důvěry ve svět, který na ně hned od začátku nebyl zrovna přívětivý. A do třetice, ale ne v poslední řadě, tímto krásným počinem pohladíte i svoji duši. Předem děkujeme jménem dětí i organizátorů všem, kteří se k nám připojí a pomohou nám v tom, co by mělo být cílem všech slušných lidí:

Udělat tento svět zase alespoň trochu lepší.

 
Občanské sdružení CML
M i l e v s k o